Wyprawka dla noworodka

wyprawka_dla_noworodka.jpg

Wyprawka dla noworodka, podobnie jak torba, w której znajdą się rzeczy osobiste ciężarnej, powinna zostać przygotowana nawet na trzy tygodnie przed planowanym terminem porodu. Tak, jak w torbie mamy, w tej spakowanej pod kątem noworodka, znajdą się ubrania oraz środki higieniczne.

Warto również pamiętać o kocyku lub rożku, w który będziemy mogły owinąć dziecko, kiedy zostanie przyniesione nam do karmienia. Kiedy już kupimy ubranka dla naszego dziecka, koniecznie wypierzmy je w delikatnym proszku i po wyschnięciu wyprasujmy.

Z ubranek koniecznie do szpitala czy
centrum medycyny sportowej
należy zabrać 4 koszulki na długi rękaw lub body, 4 pajacyki, które można rozpiąć z przodu i bez rozbierania dziecka zmienić mu pieluszkę. Również bardzo przydatne okażą się być czapeczki, aby noworodek nie zmarzł oraz rękawiczki, które zapobiegają podrapaniom.

Oczywiście zabieramy takie ubranka, które są adekwatne do danej pory roku. Odradzamy śpioszki dla dziewczynki ze zdobieniami tj.

falbankami, wstążkami itp. gdyż najważniejsze jest to, aby ubranko było czyste i funkcjonalne, czyli pozwalające szybko i sprawnie ubrać i rozebrać dziecko.

Z artykułów higienicznych trzeba zabrać paczkę ok.25 sztuk pieluszek w rozmiarze new born, krem po ospie, oliwkę i mydełko przeznaczone do pielęgnacji niemowląt, ręcznik z kapturkiem oraz spirytus i gaziki, aby myć pępek dziecka.

www.donvasyl.com

Kiedy nadejdzie dzień wypisu ze szpital tata dziecka powinien przywieźć kombinezon dla maluszka (jeśli jest jesień lub zima) oraz fotelik samochodowy, aby móc bezpiecznie przewieźć dziecko do domu.

opieka.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *